Šilumos siurbliai oras-oras yra vis dar pakankamai naujas ekonomiškas patalpų vėdinimo sprendimas, padedantis sušildyti arba atvėsinti kambarius. Jis taip pat padeda sumažinti pagrindinės šildymo sistemos kaštus, o tai padeda šiai sistemai ilguoju laikotarpiu atsipirkti. Protingai pasirinktas šilumos siurblys oras-oras ne tik pagerins oro kokybę esant nepalankioms namų vėdinimo sąlygoms, bet ir nereikalaus per daug investicijų.

Filter

Kaip veikia oras-oras šilumos siurblys? Šiluminė energija lauko ore paimama ir perduodama į pastatus be didelių energijos sąnaudų, todėl ši maža inertinė šilumos energija pasklinda po pastatą labai greitai, o šiltuoju periodu – efektyviai vėsina švariu grynu oru.

Bene populiariausi oro šilumos siurbliai. Jis gali būti lengvai montuojamas tiek senuose, tiek naujuose butuose ir gali būti montuojamas bet kokio ploto ar išplanavimo namuose.

Svarbu įrenginį sumontuoti taip, kad šiluma pasiskirstytų tolygiai. Dėl mažų eksploatavimo sąnaudų šis įrenginys puikiai papildo esamas šildymo sistemas (dujų, elektros ir kt.). Tai nėra brangi pradinė investicija, o šildymo sąnaudos nedidelės, todėl įrenginys greitai atsiperka. Šios šildymo sistemos efektyviausiai veikia tada, kai temperatūrų skirtumas namuose ir lauke nėra labai didelis, arba kai lauko temperatūra itin žema. Priešingu atveju siurblio efektyvumas žymiai sumažės.

Turėdami pakankamai paprastą valdymo sistemą ir naudodami oro šilumos siurblį, galite reguliuoti galią ir nustatyti reikiamą temperatūrą pasirinktam laikotarpiui. Taip pat galima nustatyti purškimo kryptį, kad sumažintumėte sistemos keliamą triukšmą.